Zaloguj się

III Ogólnopolska Konferencja „Cukrzyca: od teorii do codziennej praktyki”

Opublikowane przez Marek

Zapraszamy Państwa do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji „Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki, która odbędzie się w dniach 4-5 marca 2016 r. w Katowicach. Kierownikiem Naukowym konferencji jest prof. Krzysztof Strojek, kierownik Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Schorzeń Kardiometabolicznych w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Tematyka Konferencji została dobrana w taki sposób, by każdy uczestnik otrzymał jak największą dawkę praktycznej wiedzy, którą będzie mógł wykorzystać w swojej codziennej pracy z pacjentami. Przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące symptomatologii, możliwości diagnostycznych i zasad leczenia cukrzycy. Mamy również nadzieję, że spotkanie ułatwi nawiązanie osobistych kontaktów przydatnych w dalszej pracy zawodowej.

Wśród zaproszonych prelegentów m.in.: Prof. Zbigniew Kalarus, były Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Katedra Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Oddział Kliniczny Kardiologii, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach; Prof. Joanna Rymaszewska, Katedra i Klinika Psychiatrii, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu; Prof. Maciej Małecki, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Katedra i Klinika Chorób Metabolicznych, Collegium Medicum, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie; Prof. Irina Kowalska, Klinika Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku; Prof. Leszek Czupryniak, były Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Katedra i Klinika Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii Warszawski Uniwersytet Medyczny; Prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Prof. Ewa Wender-Ożegowska, Klinika Położnictwa i Chorób Kobiecych, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Szczegóły na temat konferencji oraz możliwość rejestracji na stronie http://www.konferencja-cukrzyca.pl

Galeria

IMG_0976 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA P3210026 DSCN2558 DSCN2568 P3180011 DSCN1830 DSCN1831