Zaloguj się

I Ogólnopolska Konferencja „Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki”

Opublikowane przez Marek

Zapraszamy Państwa do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki, która odbędzie się w dniach 7–8 marca 2014 r. w Katowicach. Kierownikiem Naukowym konferencji jest prof. Krzysztof Strojek, kierownik Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Schorzeń Kardiometabolicznych w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Tematyka Konferencji została dobrana w taki sposób, by każdy uczestnik otrzymał jak największą dawkę praktycznej wiedzy, którą będzie mógł wykorzystać w swojej codziennej pracy z pacjentami. Przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące symptomatologii, możliwości diagnostycznych i zasad leczenia cukrzycy. Mamy również nadzieję, że spotkanie ułatwi nawiązanie osobistych kontaktów przydatnych w dalszej pracy zawodowej.

Podczas Konferencji będziemy mówić m.in. o:

  • standardach leczenia cukrzycy w różnych przedziałach wiekowych, by prawidłowo prowadzić naszych pacjentów
  • aktualnych na 2014 rok wytycznych Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, których stosowanie jest wymagane w praktyce
  • nowym spojrzeniu na problem diagnostyki i leczenia niewydolności serca będącej powikłaniem cukrzycy
  • zaleceniach dietetycznych przekazywanych pacjentom i ich zgodności z aktualnymi badaniami klinicznymi

Wśród zaproszonych prelegentów m.in.: prof. Leszek Czupryniak, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego; prof. Zbigniew Kalarus, Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego;  prof. Maciej Małecki, Prezes Elekt Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Dla wszystkich członków Oddziału Śląskiego Towarzystwa Internistów Polskich przygotowaliśmy specjalną ofertę w cenie 249 zł brutto. Szczegóły na temat konferencji oraz możliwość rejestracji na stronie http://www.konferencja-cukrzyca.pl/tip

Galeria

a_01 img_2262 DSCN0964 DSCN1836 DSCN5760 DSCN5776 DSCN5785 DSCN5792 IMG_0245